Seriál Warehouse 13 – O seriálu

O seriáluO seriálu

Warehouse 13

Warehouse 13

je americký sci-fi seriál, vysílaný od července 2009 na kabelové stanici Syfy. Sleduje osudy dvou agentů Tajné služby Spojených států, kteří jsou přiděleni do tajného zařízení „Skladiště 13″, kde jsou uchovávány předměty s nadpřirozenou silou, takzvané artefakty. Jejich úkolem je pod vedením veteránského agenta Artieho Nielsena artefakty hledat a uschovávat je do Skladiště, aby nemohly ohrožovat svět.

Pilotní díl seriálu původně napsala trojice Rockne S. O’Brannon, tvůrce seriálů Farscape a SeaQuest DSV, Jane Espenson, scénaristka a producentka seriálů Buffy, Battlestar Galactica a Caprica, a D. Brent Mote. Na pozdějších úpravách scénáře se podílel ještě David Simkins, producent seriálů Blade a Dresden Files. Šéfproducenty seriálu jsou nyní Jack Kenny a David Simkins.

Warehouse 13 je natáčen v kanadském Ontariu, pilotní epizoda byla natočena v městečku Dundas a samotný seriál se točí v Torontu nebo jeho přilehlém okolí.

Premiéra seriálu Warehouse 13 proběhla na kanálu Syfy 7. července 2009 a byla třetím nejsledovanějším debutem této stanice všech dob. Se třemi a půl miliony diváků to byl také nejsledovanější pořad toho večera. Průměrná sledovanost celé první řady činila 2,9 milionu diváků, přičemž prvních šest epizod se dokonce umístilo na žebříčku deseti nejsledovanějších seriálových dílů Syfy a epizoda „Burnout“ se 4,4 miliony diváků nyní drží rekord nejsledovanějšího pořadu tohoto kanálu za celou jeho historii.

PostavyPostavy

Postavy

Peter „Pete“ Lattimer (Eddie McClintock)

Agent Tajné služby, který se nebojí při výkonu služby obcházet a ohýbat předpisy. Lattimer je chytrý, pohledný a dokáže rychle myslet. Jeho povaha a přátelské rozložení přichází vhod, když je potřeba někoho okouzlit. Je to bývalý alkoholik, od roku 2001 abstinuje. Má hluchou sestru, která ho naučila odezírat ze rtů. Jeho hlavní předností je jistý šestý smysl, kterému s oblibou říká „vibrace“ a který ho varuje před nebezpečím. Jeho hlavní slabinou jsou sušenky.

Postavy

Myka Beringová (Joanne Kelly)

Agentka, která se řídí předpisy do puntíku, svou práci bere velice vážně, je sečtělá a všímá si i detailů. A to všechno vede k častým rozepřím mezi ní a jejím kolegou. Navíc s sebou nosí nelehkou minulost, kdy při výkonu služby ztratila svou osudovou lásku. Vyrůstala v knihkupectví svých rodičů, ovšem její vztah k otci má daleko k idylce.

Postavy

Arthur „Artie“ Nielsen (Saul Rubinek)

Dlouholetý agent ve službách Skladiště a nynější šéf jeho operací. Je to bývalý šifrant, ale jeho minulost je zahalena tajemstvím a jen zdráhavě o ní hovoří. Svou práci bere vážně a metodicky a lehkovážnost jeho podřízených ho často vytáčí.

Postavy

Claudia Donovanová (Allison Scagliotti)

Mladá počítačová čarodějnice a technická expertka, která se při hledání svého zmizelého bratra nabourá do systému Skladiště a Artie ji později přijme pod svá ochranná křídla. Její novátorský přístup a moderní způsoby vyvolávají v zaprášeném Skladišti někdy až uragán.

Postavy

paní Fredericová (C.C.H. Pounder)

Šéfka celého zařízení, nadřízená Artieho Nielsena a vůbec všech agentů a pracovníků Skladiště. Je pověstná svou schopností objevovat se znenadání člověku za zády, její skutečný věk je záhadou. Vždy ji doprovází mlčenlivý bodyguard. Ani ona ale není neomezenou vládkyní Skladiště.

Postavy

Leena (Genelle Williams)

Provozovatelka penzionu, kde Lattimer a Beringová přebývají. Ačkoliv není přímo agentkou Skladiště, je s jeho tajemstvími dobře obeznámena a má do něj přístup. Její zvláštní schopností je vidění lidské aury.